13 02 2017 / 20 00
Chris Brokaw (USA)
Tomáš KopáčeK (CZ)

Široko café
Široká 19, České Budějovice

Chris Brokaw patří mezi nejzajímavější – a také nejméně nápadné – osobnosti americké nezávislé scény posledních tří dekád. Narodil se a vyrůstal v New Yorku , později studoval na Oberlin College. V roce 1986 se přestěhoval do Bostonu, Massachusetts; a v roce 2011 pak přesídlil do Seattlu, Washington. Chris je možná nejlépe známý jako zakládající člen a bubeník legendárních Codeine (podílel se mj. na kultovních deskách „Frigid Stars“ a „Barely Real“) a kytarista a zakladatel Come spolu s Thálií Zedek. Na počátku devadesátých let nahrál několik alb pro vydavatelství Sub Pop a Matador, které lze chápat jako orientační body americké nezávislé rockové a experimentální hudby.

Od roku 2001 se zaměřil především na sólovou tvorbu, nahrál množství klasických i experimentálních (vokálních a instrumentálních) alb. Je též autorem hudby k filmům jako "I Was Born, But" (Roddy Bogawa, 2004), "Road" (Leslie McCleave, 2005,); "Sospira" (Lana Z. Caplan, 2011); "Taken By Storm" (Roddy Bogawa, 2011); a "Now, Forager" (Julia Halperin/Jason Cortlund, 2012). Dva posledně jmenované filmy byly promítány v roce 2012 v MOMA New York.

V současné době je aktivní v kapelách Wrekmeister Harmonies, The New Year a The Empty House Cooperative, nebo v duu s Geoffem Farinou (ex-Karate) a v duu se Stephen O'Malley (Sunn O)))) pod názvem The Catamites. Se svým sólo programem vyjíždí pravidelně na turné po USA, Velké Británii, Evropě, Kanadě, Austrálii a Rusku.

Chris také spolupracoval a nahrával s umělci jako Thurston Moore, Evan Dando, Christina Rosenvinge, Jennifer O'Connor, Rhys Chatham, Steve Wynn, Alan Licht, GG Allin, nebo Johnny Depp.

/

Tomáš Kopáček si na publicitu nepotrpí a rád mlží a skrývá vše, co se dá. Pro jiné by byla zmínka na Pitchforku vrcholem, pro něj byla důvodem k vytvoření nového hudebního alter ega a rozprášení toho „slavného“. Jeho hudební projekty jsou však natolik zajímavé, že si alespoň kradmou zmínku každý jeho počin zaslouží. Po Mon Insomnie, Tempelhof, Black Tar Jesus a Latviri již nějaký ten čas brázdí české kluby s projektem India, v němž hraje společně s Michalem Babišem a Tomášem Sokolíkem. V Českých Budějovicích zahraje po hodně dlouhé době sólo a představí svoje aktuální kytarové vize.

using allyou.net