29.5. 2018 / 19.30
HACO (JP)
TARNOVSKI (CZ)
OBELISK OF LIGTH (CZ)

KLUB VELBLOUD
U Tří lvů 4
ČESKÉ BUDĚJOVICE

Předprodej vstupenek od 3.5. v kavárně Široko
Široká 19, České Budějovice
Vstupenky: 170,–

Haco je japonská zpěvačka, skladatelka, multiinstrumentalistka, sound designerka a performerka, proslulá kromě sólové tvorby také jako zakládající členka kapel After Dinner (1981-1991) a Hoahio. Právě díky kapele After Dinner a jejímu propojení s Recommended Records, klíčovým labelem hnutí Rock In Opposition, se Haco stala mezinárodně uznávanou umělkyní. Svoje první sólové album vydala v roce 1995. Haco si postupně vytvořila unikátní zvuk (do značné míry založený na využívání nových technologií). Volně kombinuje postupy elektroakustické hudby, post-punku, avantgardy, ambientu, improvisingu, ale i popu. Nahrávky, na kterých se podílela, vychází na zásadních labelech jako jsou Tzadik nebo Improvised Music from Japan. Haco spolupracovala s takými esy světové scény, jako jsou Fred Frith, Chris Cutler, Acid Mothers Temple, Zeena Parkins, Otomo Yoshihide, Ikue Mori nebo Nobukazu Takemura. V roce 2005 byla její deska Stereo Bugscope 00 oceněna na prestižní Prix Ars Electronica. Aktuální album Haco nazvané Qoosui vyšlo u labelu Someone Good/Room40 australského multimediálního umělce Lawrence Englishe a zaznamenalo velmi dobré ohlasy po celém světě. Průvodní text k desce napsal respektovaný britský hudební teoretik David Toop, na albu se podílel i Tarnovski z kapely Gurun Gurun.

“Haco is one of the most versatile vocalists in the Japanese indies scene.”
(John Zorn)

"Listening "Qoosui" feels like stepping into a dream or drowning in clouds of perfume. This is a siren song of an album, drawing the listener deeper and deeper into uncharted territories." (The Wire)

Skladby z Qoosui také tvoří základ letošního evropského turné Haco.
HACO 7th album QOOSUI (Bandcamp) https://haco-sound.bandcamp.com/album/qoosui
QOOSUI Reviews & interviews 2017 http://www.hacohaco.net/haco/qoosui-reviews_1.html
www.facebook.com/hacosound

TARNOVSKI (CZ)
Tarnovski hraje sólově, s kapelami Gurun Gurun, IQ+1 a The Czech Psychedelic Society Manifesto, v duu s bubenicí Míšou Antalovou, s mexickou multimediální umělkyní Laurou Luna a společně s Federselem v projektu Wabi Experience. Věnuje se také scénické hudbě, field recordingu (Prosoxi Skylos), remixování a tvorbě mixtapů (mj. mixy pro Fluid Radio, S13, Headphone Commute). Jeho improvizované sety jsou mixem glitchové dekonstrukce, musique concrète a field recordings.Tarnovski spolupracoval mj. s japonskýmí hudebníky Haco, Asuna a Aus, s dronovým projektem Mai Mai Mai, s Oldřichem Janotou, Aranem Epochal, krautrockery B4 nebo s performerkou Cristinou Maldonado. V současnosti pracuje na svém prvním sólovém albu.
web: http://bit.ly/tarnovski

OBELISK OF LIGHT (CZ)
https://stoned-to-death.bandcamp.com/track/obelisk-of-light-side-b


using allyou.net