18 10 2018 / 19 00
Father Murphy [IT]
Sokol [CZ]
Kalimankou denkou [CZ]

Hyacinth DEMO
ŠIROKÁ 19
ČESKÉ BUDĚJOVICE

Hyacinth je nově vznikající prostor ve sklepení v Široké 19 přímo pod kavárnou Široko.

Pozor omezená kapacita prostoru !
Svoje místo si rezervujte na info@ostinato.cz

Vstupné :
160 s rezervací
220 na místě bez rezervace

 

Father Murphy [it]
italian occult psychedelia, dark folk, post-industrial

"Rising. Requiem for Father Murphy" je název nového alba od italského dua Father Murphy, které vyšlo 20. dubna 2018 u vydavatelství Avant Records / Ramp Local. Nahrávka naznačuje poslední kapitolu historie kapely, epilog k vyjímečnému patnáctiletému uměleckému projektu.

Father Murphy se vracejí do Českých Budějovic na Ostinato již potřetí v průběhu osmi let a odehrají zde jeden z posledních koncertů ve své patnáctileté historii. (Další a jediná možnost v ČR je 17.10. v Praze > Requiem: Father Murphy [IT]. thisquietarmy [CA], Bell Lungs [UK])

Slavnostní sbohem a poslední příležitost slyšet jedno z nejoriginálnějších a nejvíce oceňovaných jmen italského undergroundu – scény kterou anglický renomovaný hudební kritik a historik Simon Reynolds nazval "Italskou okultní psychedelií". Mezi jejich fanoušky se dále řadí mj. i Michael Gira (Swans), Julian Cope (The Crucial Three, The Teardrop Explodes), Jarboe (ex-Swans), XiuXiu, Deerhoof, Dirty Beaches, nebo Geoff Barrow (Portishead).

Jestliže novou americkou či britskou psychedelickou hudbu často charakterizuje hravost, recyklování pokleslých popkulturních projevů, případně tendence k vytváření idylické, pastorální atmosféry, Father Murphy se – snad pouze s výjimkou debutového alba Six Musicians Getting Unknown – vždy pohybovali v mnohem syrovějších a temnějších polohách. Přestože se drží rockových nástrojů (kytara, klávesy, bicí), do jejich zvukových rituálů se otiskly i žánry jako industrial a noise nebo stará i nová, zejména ale spirituálně zaměřená, vážná hudba.

Duo Father Murphy (Freddie Murphy a Chiara Lee) je obzvláště dobře známé pro svá intenzivní živá vystoupení, která oscilují mezi komorním koncertem, rituálem a uměleckou performancí.

fathermurphy.bandcamp.com/album/rising-a-requiem-for-father-murphySokol [cz]
Tomáš Sokolík a jeho sváteční solo projekt. Tomáš je vyjímečný a dlouhodobě aktivní v mnoha skvělých bandech a projektech mj. Nuly, India, Microvomit, Soxol.Kalimankou Denkou [cz]
Až na vrcholky hor, kde slyšíš vítr hrát,
                 Dm7       G                   C
do kraje skalních měst i hnízd i hvězd a zatoulaných stád.

using allyou.net